Spaghetti- Squash au gratin
Je kan dit heel makkelijk een dag van te voren maken en voor gebruik nog even opwarmen in de oven.
Het recept is oorspronkelijk met Spaghetti-squash. Een soort grote pompoen, waarvan je de binnenkant als een soort spaghetti-draadjes eruit kunt schrapen. Ze zijn in Nederland maar beperkt te krijgen en meestal alleen in het najaar. De rest van het jaar kan je gewoon courgette gebruiken.
| Category: | Fase 3 Diner |
| Seasons |
Ingredients
__________
| 1 Spaghetti Squash of 800 gram courgette spaghetti |
| 1 Ui |
| 2 teentjes Knoflook |
| 150 gram Geraspte Parmesan |
| 150 gram Geraspte Cheddar Kaas |
| 100 gram Geraspte belegen kaas |
| 3 Eieren |
| Zout |
| Peper |
| Olijfolie |
Spaghetti- Squash au gratin Directions
Verwarm de oven voor op 180 graden Celcius
Als je Spaghetti Squash gebruikt is het het makkelijkst om deze eerst in de oven te garen voordat je de binnenkant eruit schraapt:
Snij de Spaghetti squash in tweeën en verwijder de pitjes. Leg de helften met de schil naar boven op een met bakpapier afgedekte bakplaat. Gaar ongeveer 40 minuten tot de binnenkant zacht is.
Laat afkoelen.
Snij ondertussen de ui en knoflook fijn en fruit deze in de olijfolie tot ze zacht zijn.
Haal met een vork de binnenkant van de Spaghetti squash los en doe in een grote kom.
Als je Courgette gebruikt: Snij de rauwe courgette doormidden en verwijder met een lepeltje de zachte binnenkant. Dit heb je niet nodig (bevat te veel vocht.) En rasp de rest fijn.
Meng de ui en knoflook door de spaghetti Squash/Courgette, en meng ook de geraspte parmesan en cheddar en de eieren er door heen. Voeg nog wat zout en peper toe en doe het mengsel in een ingevette ovenschaal. Strooi de geraspte belegen kaas erover.
Bak circa 40 minuten tot er een goudbruin korstje op zit.
Recipe notes
Als je Spaghetti Squash gebruikt, kan je in plaats van een ovenschaal het mengsel ook terug scheppen in de lege helften van de Spaghetti Squash en het daarin bakken.
